Dress code, a kobiecość

Praca jaką dziś mamy jest zdominowana przez ogromne korporacje, które za zgodą prezesów rządzących daną branżą ustalają zasady i regulaminy pracy, w tym również dress code. Nie jest niczym nowym widok szarych, wyglądających identycznie pracowników wychodzących z ogromnych budynków.

Jeżeli chodzi o ubiór mężczyzn jest to całkowity minimalizm opierający się na dobrze dobranym krawacie i skarpetkach, które ukażą piękny niedawno kupiony za sprawą pomocy doświadczonej asystentki, garnitur. Praca biurowa i jej pełne wyrzeczeń kanony wyglądu to wyzwanie w świecie mody.

Moda jest zaś zdominowana przez kobiety, które najbardziej ją doceniają i mają z nią styczność w życiu codziennym chcąc pięknie wyglądać. Jednak bycie panią businesswoman powoduje duże ograniczenia i niedociągnięcia w tej sprawie. Głównie ze względu na to, że trzeba im być w wielu miejscach pracy szarymi, czarnymi i białymi kopiami swoich koleżanek. Wbrew temu wszystkiemu niektóre panie radzą sobie z tymi trudnościami i pokazują swoją kobiecość nawet, gdy trzeba im nosić szary garnitur.

Ponadto to właśnie te piękne i stylowe fasony pokazują je jako odważne, silne i niezależne w branży kobiety.