Kącik Hygge – o co w tym chodzi?

To miejsce w domu, mieszkaniu, lokalu, w którym można się odprężyć. Zrelaksować w ciągu dnia lub raz na jakiś czas. Przeczytaj, a dowiesz się, na czym to polega.

Co to takiego?
W stylu hygge może być urządzone całe wnętrze, a nie wybrany kąt lub pomieszczenie. Hygge to słowo duńskie. Oznacza dobre samopoczucie.

Gdzie urządzić?
Dowolne miejsce w domu, mieszkaniu. Pokój, łazienka, kuchnia. Biuro w firmie lub domowe także może być przytulne. Ważne, żeby dobrze się tam czuć. Chętnie przebywać na co dzień i nie tylko.

Co postawić?
W kąciku hygge można wstawić to, co się lubi. Poduszki ozdobne z różnymi wzorami, koce, świece zapachowe. Do tego kilka ciekawych lektur, meble w jasnych barwach. Regał z półkami na to, co tam będzie ustawione. Dopasuj też kwiaty w doniczkach mające ładne osłonki.

Co tam robić?
Wszystko to, na co w danej chwili jest chęć. Pić kawę, herbatę, dobre wino. W towarzystwie lub samodzielnie można miło spędzić czas. Czytać książki, usiąść z maseczką na twarzy przy ulubionej muzyce. Cisza także będzie odpowiednia, sprzyja odprężeniu.

Jak widać, kącik hygge to bardzo dobry pomysł. Warto zrobić dla siebie przynajmniej kawałek przytulnej przestrzeni.

1 thought on “Kącik Hygge – o co w tym chodzi?

  1. Każdy w domu powinien mieć takie miejsce gdzie może się odprężyć, posiadać swój azyl. Mój mąż akurat lubi swój garaż, tam się relaksuje, ale to też część domu 😉

Comments are closed.