Jak zadbać o porządek na biurku?

porzadek-na-biurku

Bez względu na to, ile masz lat, na pewno co jakiś czas łapiesz się na tym, że na twoim niedawno posprzątanym biurku znowu nie ma praktyczne w ogóle miejsca do pracy. Dbanie o porządek to zupełnie inna rzecz, niż regularne sprzątanie. Trzeba poświęcić temu kilka dłuższych chwil, ale dzięki temu wysiłkowi będziemy w stanie dłużej pracować w komfortowej dla nas przestrzeni i bez konieczności dzielenia się miejscem z niepotrzebnymi manelami.

Przygotuj sobie pojemniki na potrzebne przedmioty

Często miejsca brakuje nam przez te rzeczy, które zawsze musimy mieć pod ręką. Należą do nich między innymi spinacz, klipsy biurowe czy gumka do ścierania. Takie rzeczy są nam często potrzebne w pracy, ale kiedy leżą luzem na biurku, zajmują masę miejsca, która powinna być do naszej pełnej dyspozycji. Jeśli masz z tym problem, zainwestuj w pojemniki na przybory biurowe. Mogą być to specjalne organizery na ołówki czy długopisy albo piętrowe wysuwane szufladki, które zajmują mniej miejsca, ale pomieszczą znacznie więcej rzeczy. A sięganie po nie nie będzie w żaden sposób utrudnione czy dłuższe.

Regularnie odnoś brudne naczynia

To problem, z którym spotykają się głównie mężczyźni. Jeśli często pracujesz przy biurku albo robisz przy nim inne bardzo ważne rzeczy, takie jak granie czy oglądanie seriali, to na pewno nie raz zdarzyło Ci się przy nim jeść. Talerze i kubki zaraz po skończonym posiłku powinny zostać odniesione do kuchni, ale często z naszego własnego lenistwa albo zapominalstwa zostają na blacie, a my tylko donosimy do nich kolejne sztuki. Naczynia zajmują nam w takim wypadku masę miejsca i nie możemy ich przeważnie nigdzie przełożyć. Dlatego czas wypracować sobie nawyk wynoszenia tego, co nie jest nam już potrzebne.

Odkurzaj regularnie każdą powierzchnię

Obok zajmujących nam powierzchnię przedmiotów mamy też kurz, na który wielu z nas ma alergię. Gromadzi się on również na tych powierzchniach, których używamy regularnie. Jeśli na biurku stoi nasz komputer, to za nim i obok niego najpewniej ta warstwa kurzu będzie rosła najszybciej. Raz na jakiś czas trzeba się z nim zmierzyć i dokładnie odkurzyć każdą powierzchnię naszego biurka oraz sprzętów się na nim znajdujących. To nie tylko zabieg zdrowotny, ale także unikanie przemieszczanie się kurzu na dokumenty czy inne ważne rzeczy, które powinny pozostać czyste i dostępne dla nas w każdej chwili.

A dla wszystkich, którzy właśnie przymierzają się do stworzenia swojego kulinarnego kącika, przyszykowaliśmy pięć znakomitych sposobów na kuchnię.

Przeczytaj również