Magazyny do wynajęcia w Białymstoku

Białystok cieszy się coraz większą popularnością w branży magazynowej. Popyt na hale produkcyjne czy powierzchnie magazynowe rośnie w całej Polsce, dlatego też zyskują do tej pory mniej popularne regiony i miasta. Sprawdźmy, jakie obiekty w Białymstoku powstały, a jakie są aktualnie w budowie.

Białystok – najszybciej rozwijające się miasto Podlasia

Białystok to największe i najlepiej rozwijające się miasto na Podlasiu. Budzi zainteresowanie najemców, ale przede wszystkim inwestorów z Polski, jak też z zagranicy. Podlasie ma duży potencjał, także ze względu na swoje położenie – nic dziwnego, że wynajem powierzchni magazynowych w Białystoku zyskuje na popularności.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia – Białystok

Realizowane są tu różne inwestycje, przybywają też nowe powierzchnie magazynowe. Budzą one aktualnie duże zainteresowanie wśród firm z Ukrainy, które przenoszą działalność do Polski. Poza tym dużym plusem dla przedsiębiorców jest fakt, że na obszarze Podlasia jest świetnie działająca Podstrefa Białystok należąca do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Panattoni Park Białystok I

Panattoni Park Białystok to pierwszy projekt niezwykle popularnego i cenionego dewelopera w województwie podlaskim. Inwestycja dostarcza powierzchnie magazynowe klasy , które są dostępne w trzech budynkach o łącznej powierzchni 40.900 mkw.

Park Panattoni Park Białystok I znajduje się w pobliżu drogi krajowej nr 65, drogi ekspresowej S8 (trasa Wrocław–Łódź–Warszawa–Białystok), a także 10 km od centrum Białegostoku. Co ważne dla najemców, magazyny na wynajem w Białymstoku dają możliwość elastycznego dopasowania i kształtowania poszczególnych modułów, w zależności od konkretnych potrzeb.

Panattoni Park Białystok II

Panattoni Park Białystok II to nowoczesny park logistyczny, który składa się z dwóch budynków magazynowych. Inwestycję zrealizowano w miejscowości Choroszcz, przy trasie ekspresowej S8. Park znajduje się ok. 70 km od granicy z Białorusią. Magazyny do wynajęcia w Białymstoku łącznie oferują powierzchnię ok. 36 000 mkw.

Kontri rozbudowało centrum logistyczne w Białymstoku

Centrum logistyczne Kontri dla e-commerce jest już po rozbudowie. Firmy starają się gromadzić więcej, by nie doprowadzić do opóźnień w swojej pracy, dlatego popyt na magazyny do wynajęcia nie spada. Przykładem są nowoczesne magazyny w Białymstoku.

Kontri, firma z branży e-commerce, sfinalizowała już drugi etap inwestycji w Białymstoku. Budynek został oddany do użytku w czerwcu 2022 roku i powiększył dostępną przestrzeń magazynową o kolejne 4 tys. mkw.