Wynajem wirtualnego biura w Warszawie. Poznaj ceny

Coraz więcej osób zarządzających firmą decyduje się na zarejestrowanie działalności pod wirtualnym adresem w Warszawie. To rozwiązanie niemal idealnie dopasowane do obecnego modelu pracy, który kształtują czynniki zewnętrzne, na czele z koniecznością zachowania bezpieczeństwa w warunkach pandemii. Pozostaje jednak zapytać “czy wynajem wirtualnego biura w Warszawie jest kosztowny?”. Sprawdźmy to!

Korzyści płynące z wynajmu wirtualnego adresu w Warszawie

Nie trzeba używać skomplikowanego schematu, aby wyjaśnić zasady działania usługi wirtualnego biura. Właściciele firmy rejestrują swoją działalność w miejscu, które specjalizuje się w udostępnianiu innym biznesmenom swojego adresu. Przeważnie są to biurowce zlokalizowane w prestiżowych dzielnicach. Tak działa np. warszawskie Wirtualne Biuro Wisła, które ma swoją siedzibę na stołecznym Solcu pod numerami 18 i 81B.

Możliwość rejestracji firmy to nie jedyna korzyść płynąca z postawienia na wirtualne biuro w Warszawie. Choć oczywiście sam proces administracyjny jest dużo łatwiejszy, ponieważ przedstawiciele usługodawcy mogą wypełnić wszystkie formalności za klienta i przejąć odpowiedzialność za dostarczenie dokumentów do Krajowego Rejestru Sądowego.

Do głównych pożytków korzystania z usług biura wirtualnego w Warszawie warto zaliczyć m.in. możliwość odbioru korespondencji. Pracownicy, o ile zostaną do tego upoważnieni, mogą kserować otrzymane na adres dokumenty, a następnie przekazać je do rąk upoważnionych osób. Biuro wirtualne oferuje także przechowywanie poczty oraz wynajem skrytki pocztowej.

Chyba jedną z najważniejszych korzyści wynajmu adresu wirtualnego w Warszawie oprócz prestiżowej lokalizacji jest opcja dostępu do sal konferencyjnych. To świetnie wyposażone pomieszczenia, które zawierają potrzebne udogodnienia, w tym m.in. telewizor, stół konferencyjny oraz klimatyzację. Dla przedsiębiorców, którzy tylko od czasu do czasu potrzebują skorzystać z biura w fizycznej postaci, okazjonalny dostęp do przestrzeni konferencyjnej jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Przykładowe ceny wynajmu wirtualnego biura

Aby móc odpowiedzieć na zadane pytanie o koszt wynajmu adresu wirtualnego w Warszawie, należy przedstawić cennik wybranego usługodawcy. Pozostańmy przy przywołanym już wcześniej Wirtualnym Biurze Wisła. Firma oferuje trzy zróżnicowane cenowo pakiety: srebrny, złoty i diamentowy. Kolejność nie jest przypadkowa, ponieważ każda następna oferta zawiera więcej profitów od poprzedniej.

Zlokalizowane nad Wisłą wirtualne biuro przyjęło, że klienci mogą płacić zarówno miesięcznie lub skorzystać ze zniżki przy opłaceniu wynajmu za rok z góry. Standardowy pakiet kosztuje od 90 zł mc/rok do 159 zł miesięcznie. Najtańsza opcja w pakiecie srebrnym to koszt rzędu 70 zł płatnych miesięcznie za rok z góry, natomiast za najbardziej rozbudowaną usługę w pakiecie diamentowym trzeba płacić 189 zł raz w miesiącu. Biorąc pod uwagę cenę wynajmu niewyposażonych biur w tej samej lokalizacji (od ok. 50 do nawet 90 zł/m²), oferta wirtualnego biura w Warszawie prezentuje się bardzo korzystnie.